Açık Kaynak

Woocommerce, e-ticaret yapmak isteyenler için pratik ve kullanışlı bir çözümdür. Wordpress ile entegre çalışan Woocommerce, kurulduktan sonra e-ticaret yapmaya olanak sağlıyor. United Payment'nin Woocommerce eklentisiyle kendi Wordpress sitenizden hızlı ve kolay bir şekilde ödeme almaya başlayabilirsiniz. Bu eklenti ile ilgili detaylı bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

PrestaShop ücretsiz, açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. United Payment'ın PrestaShop eklentisiyle kendi sitenizden hızlı ve kolay bir şekilde ödeme almaya başlayabilirsiniz. Bu eklenti ile ilgili detaylı bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

Opencart sistemi açık kaynaklı kod yapısı, sizlerin sistemi hemen her yazılımcı ile geliştirebileceğiniz anlamını taşır. Bu sizin için çok büyük bir avantajdır. Bunun sebebi ise, öncelikle Opencart Nedir diye sorguladığınız sistemin her yazılımcı tarafından kolayca kullanılabilmesi ve sizin bir yere bağımlı olmamanızdır.

Bir çok E Ticaret sistemi size web site satarak yıllık yenileme bedeli alırlar ancak Opencart için yıllık yenileme bedeli ödemezsiniz. Bunun sebebi ise anlatıldığı gibi açık kaynaklı kodlama yapısı olmasıdır. Opencart ne demek sorusunun en güzel cevabı, Opencart Dünyada en çok kullanılan E Ticaret sitesi altyapılarının önde gelen açık kaynaklı kod yapısıdır.

Opencart Hangi Yazılım Dilini Kullanır?

Opencart, PHP kodlama dilinde yazılmış olan ve çok geniş kütüphaneleri olan bir açık kaynaklı kodlama yapısı ile sistemleştirilmiştir.

PHP kodlama yapısı ile yazılmış olan Opencart ‘ın PHP kütüphanelerini kullanabilmesi inanılmaz bir geliştirmeye açık yapı meydana getirir.

PHP temel olarak kütüphanelerinin genişliği ile ünlüdür ve birçok yazılımcının bildiği bir yazılım dilidir. E Ticaret altyapısının PHP kodlamasını kullandığı Türkiyede birçok çok ünlü yapı ve sistem bulunmaktadır. Opencart, diğer açık kaynak kod sistemleri benzeri yapılar gibi gönüllü PHP geliştiriciler ile Opencartı geliştirip kullanıma sunan yazılım ekipleri tarafından yeni eklentilerle sürekli biçimde geliştirilmektedir. Ve bu özellik Opencart’ın en önemli özelliklerinden biridir. Dünya genelinde 1 Milyonun üzerinde Opencart ile yapılmış E Ticaret sitesi bulunur. Sanıyoruz ki Opencart nedir sorusunun net cevaplarından biri de budur. Opencart